اخبار سیاسی

مداخله در همکاری پودمانی ایران و آژانس مغایر با برجام است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هرگونه مداخله در همکاری های پودمانی جاری بین ایران و آژانس مغایر با مفاد برجام بوده و می تواند بر مبانی همکاری های پودمانی موجود تأثیرات منفی داشته باشد.

8 شهریور 1399

پیش بینی اکونومیست: بایدن رئیس جمهور می شود

یک تحقیق صورت گرفته توسط تیم پیش بینی اکونومیست نشان می دهد که بایدن احتمالا در انتخابات نوامبر امسال دونالد ترامپ را با اختلاف فاحشی شکست می دهد و پس از 4 سال مجددا کاخ سفید را به دموکرات ها بازمی گرداند. در این مدل از تحقیقات، بایدن هم انتخابات مردمی،...

7 شهریور 1399

آمریکا 5 ناخدای کشتی ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا اسامی ناخدای نفتکش های دخیل در انتقال بنزین ایران به ونزوئلا را در فهرست تحریم قرار داد.

4 شهریور 1399

عفو بین الملل: عربستان زندانیان سیاسی را فورا آزاد کند

سازمان عفو بین الملل از رژیم سعودی خواست تا زندانیان سیاسی دربند در زندان های خود را فورا آزاد کند.

3 شهریور 1399

مقام آمریکایی: درباره گفتگوی با چین در مذاکرات هاوایی فعلا نمی توان نظر داد

یکی از دیپلمات های ارشد آمریکایی در امور شرق آسیا گفت، درباره نگرش چین در مذاکرات اخیر با ایالات متحده در هاوایی نمی توان حتمی و قطعی نظر داد، اگرچه پکن متعهد شده تا فاز نخست معامله تجاری میان ایالات متحده و چین را دنبال کند.

26 مرداد 1399

خبرنگاران مدیریت پیک مصرف با اتصال شبکه برق ایران و عراق

تهران-خبرنگاران- عملیات اتصال شبکه برق ایران به شبکه برق کشور عراق براساس توافق های به عمل آمده بین وزارتخانه های نیروی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق آبان ماه پارسال با اتصال خط 400 کیلوولت العماره - کرخه انجام شد که دستاوردی مهم در کارنامه دولت تدبیرو...

25 مرداد 1399

کرزی: ترور عالمان دین توطئه ای علیه مردم افغانستان است

حامد کرزی ترور علمای دین در افغانستان را دسیسه ای آشکار علیه مردم این کشور و کوشش های صلح خواند.

23 مرداد 1399

بیانیه شدید الحن ایران خطاب به سازمان ملل

وزارت امور خارجه کشورمان، بیانیه ای را در رد ادعا های اخیر دبیرخانه سازمان ملل متحد علیه ایران منتشر کرد.

21 مرداد 1399

آیا گفتگو کردن نیز می تواند به اندازه شلیک کردن جالب باشد؟ ، جعبه ابزار بازی سازان (88)

چند سالی می شود که کانال یوتیوب جعبه ابزار بازی سازان (Game Makers Toolkit) در ویدئوهایی کوتاه و آموزنده به بررسی و توصیف جنبه های مختلف بازی های ویدئویی و مفاهیم مربوط به این حوزه می پردازد. من تصمیم گرفتم محتوای این ویدئوها را با کمی تصرف و منطبق کردن آن با مدیوم...

20 مرداد 1399

کشف گور خمرۀ اشکانی در تپه اشرف

سرپرست هیأت باستان شناسی تپه اشرف که طی روزهای گذشته از کشف یک چاه سنگی ساسانی به عمق شش متر، سفال های سالم سلجوقی، آل بویه و قطعات سفال های اشکانی و ساسانی خبر داده بود، امروز خاطرنشان کرد که در این محوطه به یک گور خمرۀ اشکانی نیز رسیده است.

19 مرداد 1399

پیغام ایران به دنیا با ارسال نفت به ونزوئلا

معاون مؤسسه مطالعات اقتصاد انرژی ژاپن و دیپلمات سابق این کشور بر این باور است که ارسال نفت به ونزوئلا از سوی ایران نشان دهنده آن است که تجارت نفت ایران مشروع است.

6 مرداد 1399

وب سرویس چگونه به یکپارچه سازی کمک می کند؟

به طور عامیانه وب سرویس یک نظام نرم افزاری بوده که با استفاده از بستر شبکه مبتنی بر وب، داده ها و اطلاعات را از یک مبدا به مقصد دیگری منتقل می نماید.

2 مرداد 1399

اولین اظهارات برهم صالح پس از تشکیل دولت جدید عراق

برهم صالح رییس جمهوری عراق در توییتی و در واکنش به تشکیل دولت جدید این کشور نوشت: وظیفه ما این است که با هم از دولت برای انجام مأموریت های بزرگش حمایت کنیم.

14 تیر 1399

سرگذشت نامه نسیم شمال چاپ شد

به گزارش خبرنگاران، این کتاب، پنجاه و پنجمین عنوان از مجموعه مشاهیر ایران است که توسط این ناشر به چاپ می رسد. عنوان اصلی کتاب نسیم شمال و عنوان فرعی آن اشرف الدین قزوینی شاعری از خاندان برغانی است.

5 تیر 1399

وقتی انگشت اتهام نشان می دهید سه انگشت دیگرتان به سمت خودتان است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به ادعاهای بعضی از مقامات آمریکایی در ارتباط با نوع عملکرد ایران در مهار ویروس کرونا در کشور واکنش نشان داد.

5 اردیبهشت 1399

توضیح موسوی برای مقررات صدور ویزا

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت خارجه کشورمان درپی انتشار برخی اخبار درباره فرایند صدور ویزا از سوی ایران توضیح داد.

4 اردیبهشت 1399

زندگی زیگزاگی موسولینی!

با آغاز جنگ جهانی اول، موسولینی باز هم چهره ای زیگزاگی از خود به نمایش گذاشت. ابتدا شرکت در جنگ را محکوم کرد؛ مقاله های تندی در این باره نوشت و پیوسته از شعار مرگ بر جنگ استفاده می کرد؛ اما دو ماه بعد، ناگهان تغییر رویه داد و به طرفدار سرسخت جنگ تبدیل...

3 اردیبهشت 1399

خبرنگاران 6 باشگاه ورزشی متخلف در شهرستان ری اخطار پلمب دریافت کردند

شهرری - خبرنگاران - مسئول بازرسی و نظارت اماکن ورزشی شهرستان ری گفت: 6 باشگاه ورزشی متخلف در این شهرستان به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل ستاد پیشگیری از گسترش بیماری کرونا اخطار پلمب دریافت کردند.

2 اردیبهشت 1399

روحانی در گفت وگو با پوتین: درباره کرونا به سمت کنترل کامل شرایط پیش می رویم

رئیس جمهور با قدردانی از اعلام همکاری دولت و وزارت بهداشت روسیه در زمینه مقابله با ویروس کرونا در ایران، شرایط ایران در این زمینه را کنترل کامل شرایط توصیف کرد و گفت: آمادگی اجرای سریع پروتکل بهداشتی مشترک بین دو کشور برای مبارزه با این ویروس را داریم....

28 فروردین 1399

سفیدپوشان در خط مقدم

کشورمان همچون تمام جهان درگیر موج کروناست. ویروس کرونا تا همین جای کار هم، بسیاری از رکوردها را جابه جا نموده و تغییراتی در فرایند جاری کشور و تعطیلاتی را رقم زده که بی سابقه بوده است.

27 فروردین 1399
تعداد: (80)