ویتامین D به مقابله با بیماری های التهابی یاری نمی کند

به گزارش وبلاگ پنجره، مطالعه جدید نشان می دهد ویتامین D و اسیدهای چرب امگا 3 در مقابله با بیماری های التهابی موثر نیستند.

ویتامین D به مقابله با بیماری های التهابی یاری نمی کند

به گزارش وبلاگ پنجره به نقل از مهر، محققان بیمارستان بریگام بربتانیا در آنالیز آزمایش ویتامین D و امگا3 دریافتند ویتامین D و اسیدهای چرب دریایی امگا3 (که به روغن ماهی شناخته می شوند) در کاهش التهاب سیستماتیک موثر نیستند.

کارن کوستنبادر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: افراد معمولا فکر می کنند این مکمل ها می توانند از بیماری های التهابی پیشگیری کنند اما پزشکان هنوز در خصوص این تاثیر مطمئن نیستند.

محققان در این مطالعه، تاثیر مصرف مکمل ویتامین D (2000 IU در روز)، امگا3 (1 gm در روز) یا هردو را بر روی 25 هزار شرکت کننده آنالیز کردند.

همچنین میزان وجود سه نوع نشانه التهاب در ابتدای آزمایش و بعد از یک سال از مصرف مکمل ها یا دارونما در هر یک از شرکت کنندگان آزمایش شد.

آلودگی هوا مانع جذب ویتامین D می گردد

نشانگرهای التهاب آنالیز شده در شرکت کنندگان شامل interleukin-6 (IL-6)، tumour necrosis factor-receptor 2، و پروتئین واکنشی C با حساسیت بالا (hsCRP) بودند.

تیم تحقیق دریافت هیچ یک از مکمل ها موجب کاهش نشانگرهای التهاب در طول یک سال نشد. حتی در بین شرکت کنندگان دریافت کننده مکمل ویتامین D، میزان IL-6، 8.2 درصد افزایش یافته بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "ویتامین D به مقابله با بیماری های التهابی یاری نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتامین D به مقابله با بیماری های التهابی یاری نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید