تسلا نام سیستم اتوپایلوت خود را اصلاح کند

به گزارش وبلاگ پنجره به نقل از رویترز، ادوارد مارکی یکی از سناتورهای آمریکایی از شرکت خودروسازی تسلا خواسته تا نام سیستم اتوپایلوت خود را اصلاح کند. او معتقد است نام سیستم گمراه کننده است و احتمالا از آن سواستفاده شود.

تسلا نام سیستم اتوپایلوت خود را اصلاح کند

تسلا نیز در نامه ای اعلام کرده گام هایی را اتخاذ کرده تا تضمین شود راننده این سیستم و نشانگرهای ایمنی را کنترل می کند.

به نوشته این شرکت، تسلا سال گذشته نوتیفیکیشن هشدار جدیدی برای چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی و علامت توقف در خودروهایش عرضه کرد تا احتمال گذر از چراغ قرمز یا علامت توقف در نتیجه حواس پرتی راننده کاهش یابد.

سناتور ادوارد مارکی معتقد است خطرات احتمالی سیستم اتوپایلوت را می توان رفع کرد. همچنین او خواهان اصلاح نام سیستم اتوپایلوت است تا احتمال سواستفاده از آن کاهش یابد . علاوه بر این موارد، باید ابزارهای پشتیبانی ساخته شود که تضمین کننده بیداری و هوشکمک راننده پشت فرمان است.

این در حالی است که از سال 2016 تا به امروز، در حداقل 3 پرونده تصادف مرگبار مربوط به خودروهای تسلا، سیستم اتوپایلوت فعال بوده است. این تصادفات سوالاتی درباره توانایی سیستم های کمک راننده برای شناسایی خطرات به خصوص اشیا ثابت و بی حرکت را به وجود آورده است.از سوی دیگر در سراسر جهان نگرانی هایی درباره ایمنی سیستم های کمک راننده برای انجام فعالیت های مختلف بدون دخالت انسان به وجود آمده است.

سناتور مارکی در نامه خود به ویدئوهایی اشاره کرده بود که رانندگان هنگام استفاده از سیستم اتوپایلوت پشت فرمان خوابیده بودند. درهمین راستا تسلا در نامه خود اعلام کرده مشغول انجام اصلاحاتی در سیستم کنترل فرمان است تا رانندگان مجبور شوند بدون دوز و کلک مراقب جاده پیش رو باشند.

او از تسلا خواسته سیستم های پشتیبانی نظارتی پشت فرمان خودرو نصب کند تا تضمین شود دست های راننده روی فرمان است. این امر حداقل تضمین می کند حواس راننده پرت نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تسلا نام سیستم اتوپایلوت خود را اصلاح کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلا نام سیستم اتوپایلوت خود را اصلاح کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید