یمن، توافق ریاض در مرز شکستی زودهنگام

به گزارش وبلاگ پنجره، ادامه اختلافات میان شورای انتقالی جنوب و دولت مستعفی یمن به دلیل عدم اجرای مفاد توافق نامه ریاض، نشانه ای از شکست این توافق است.

یمن، توافق ریاض در مرز شکستی زودهنگام

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پنجره به نقل از الجزیره محمد الحضرمی وزیرخارجه دولت مستعفی یمن٬شورای انتقالی جنوب را به جلوگیری از اجرای برنامه های امنیتی و نظامی توافق نامه ریاض که در نوامبر گذشته میان دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب امضا شد، متهم کرد.

از سوی دیگر صالح جبوانی وزیر حمل و نقل دولت مستعفی یمن گفت که مفاد توافق نامه ریاض جز در خصوص بازگشت نخست وزیر آن٬ در هیچ زمینه ای اجرا نشده است.

جبوانی در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که شورای انتقالی جنوب٬ بر عدن مسلط شده است.

وی افزود دولت مستعفی یمن چهار سال تحت فشارهای شدید بود. وی همچنین امارات و عربستان را به تضعیف کردن دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن متهم کرد.

صالح جبوانی توضیح داد دولت مستعفی یمن با حسن نیت در جنوب رفتار می کرد، اما امارات کوشش داشت تا شبه نظامیان در جنوب را به ابزاری برای تجزیه یمن تبدیل کند.

وی ادامه داد دولت مستعفی یمن درحال حاضر دو گزینه پیش رو دارد: اینکه واقعیت را قبول کند و یا وارد یک درگیری مسلحانه گردد.

دولت مستعفی یمن با شورای انتقالی جنوب٬ در 5 نوامبر سال میلادی جاری توافق نامه ای در ریاض پایتخت عربستان امضا کردند که طبق آن قرار بود شورش شورای انتقالی جنوب در عدن انتها یابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یمن، توافق ریاض در مرز شکستی زودهنگام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، توافق ریاض در مرز شکستی زودهنگام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید