نخستین پهپاد جت رزمی نیروی دریایی ارتش با نام سجیل ساخته می شود

به گزارش وبلاگ پنجره، اولین پهپاد جت رزمی نیروی دریایی ارتش با نام سجیل و با قابلیت حمل بمب هایی با برد 100 کیلومتر در دست ساخت است.

نخستین پهپاد جت رزمی نیروی دریایی ارتش با نام سجیل ساخته می شود

به گزارش، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش از طراحی پهپاد جت سجیل به سفارش نیروی دریایی ارتش خبر داد. وی درباره مشخصات این پهپاد گفت: پهپاد سجیل از دو موتور جت بهره می برد که سرعت آن را به 1000 کیلومتر بر ساعت می رساند. این پهپاد همچنین می تواند بمب هایی با برد 100 کیلومتر را با خود حمل کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش شرح داد: هم اکنون نمونه یک دوم این پهپاد در وزارت دفاع ساخته و با موفقیت تست شده است. وی گفت: پهپاد سجیل می تواند از روی شناور پرواز شود و بازیابی آن نیز با چتر صورت می گیرد. نیروی دریایی | نداجا | نیروی دریایی ارتش، آجا | ارتش | ارتش جمهوری اسلامی ایران، اخبار نظامی | اخبار دفاعی، پهپاد های ایران. به گزارش تسنیم، دریادار خانزادی پیش از این در گفتگو با تسنیم از طراحی یک پهپاد دریاپایه عمود پرواز در نیروی دریایی ارتش نیز خبر داده بود.

وی همچنین صبح امروز در نشست خبری خود از رونمایی پهپاد سیمرغ با مداومت پروازی 24 ساعته و توانایی حمل انواع سلاح و تجهیز به سیستم های جنگ الکترونیک و دوربین های شناسایی در آینده نزدیک خبر داد.

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نخستین پهپاد جت رزمی نیروی دریایی ارتش با نام سجیل ساخته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین پهپاد جت رزمی نیروی دریایی ارتش با نام سجیل ساخته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید