مهلت صادرکنندگان سال 97 برای بهره مندی از معافیت مالیاتی تمدید شد

به گزارش وبلاگ پنجره، بنا به درخواست صادرکنندگان و با توجه به شرایط سخت اقتصادی، سازمان امور اقتصادیاتی و بانک مرکزی بعد از هشتاد و نهمین نشست شورای گفت وگو توافق کردند به کلیه صادرکنندگان 97 برای بهره مندی از معافیت های اقتصادیاتی همان سال تا پایان دی ماه 98 فرصت دهند تا نسبت به رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات مربوطه اقدام کنند.

مهلت صادرکنندگان سال 97 برای بهره مندی از معافیت مالیاتی تمدید شد

در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی نحوه اجرای جز (1) بند (ج) تبصره (8) قانون بودجه سال 98 با موضوع استرداد اقتصادیات بر ارزش افزوده پس از بازگشت ارز حاصل از صادرات، بررسی و مقرر شد با مسئولیت بانک مرکزی، جلسه ای با حضور کنندگان سازمان امور اقتصادیاتی، اتاق ایران و کنفدراسیون صادرات ایران و معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار شود و موضوع به صورت دقیق تر مورد مطالعه قرار گیرد و بر اساس آن بانک مرکزی بخشنامه مربوط به چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات و سازمان امور اقتصادیاتی نیز دستورالعمل سازمان امور اقتصادیاتی مربوط به این موضوع را اصلاح کند.

بر این اساس سازمان امور اقتصادیاتی و بانک مرکزی به این نتیجه رسیدند تا به کلیه صادرکنندگان سال 97 تا پایان دی ماه سال جاری فرصت دهند برای آخرین بار و به منظور بهره مندی از معافیت های اقتصادیاتی سال یادشده نسبت به رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات اقدام کنند. بدیهی است در پایان مهلت یادشده اطلاعات بازگشت ارز حاصل از صادرات این دست از صادرکنندگان به سازمان امور اقتصادیاتی توسط این بانک ارسال خواهد شد.

همچنین اطلاعات بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان تا پایان آبان ماه سال جاری به سازمان امور اقتصادیاتی ارسال شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "مهلت صادرکنندگان سال 97 برای بهره مندی از معافیت مالیاتی تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت صادرکنندگان سال 97 برای بهره مندی از معافیت مالیاتی تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید