ظرفیت بخش خصوصی در کاهش آثار تحریم ها معین کننده است

به گزارش وبلاگ پنجره، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تحریم های یک جانبه آمریکا علیه کشورمان گفت: نباید فراموش کرد که در تحریم های اعمال شده به کشورمان، بخش فراوری و صنعت، پیشران و هدف اول محدودیت ها بوده و از این منظر نتایج به دست آمده بسیار ارزشمند و قابل توجه است.

ظرفیت بخش خصوصی در کاهش آثار تحریم ها معین کننده است

به گزارش وزارت صنعت، رضا رحمانی در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه اضافه کرد: آمار مثبت فراوریات کشور در عموم اقلام کالایی، تأییدنماینده این نکته است و در بخش خودرویی و با تدابیر اتخاذ شده، آمار روزانه فراوریات بیش از چهار برابر ثبت شد.

رحمانی توضیح داد: امسال یکی از سیاست های کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در توسعه امور، افزایش همکاری ها با تشکل های بخش خصوصی بوده که خوشبختانه نتایج آن در فرایند تثبیتی و حتی توسعه ای فراوریات کشور کاملاً ملموس است.

وزیر صنعت گفت: در شرایط حاضر باید به صورت کاملاً ویژه بخش خصوصی را حمایت و در پیشبرد اهدافشان پشتیبانی کنیم.

رحمانی اضافه کرد: امروز ضرورت دارد بعضی دستگاه ها و بخش های مؤثر در حوزه فراوری در فرایند تصمیم گیری خود، شرایط ویژه کشور را لحاظ نمایند و از بخشی نگری مفرط که آفت کارهاست به جد پرهیز نمایند.

او با اشاره به خبر بازگشت به کار عده زیادی از نیروهای بخش خودروسازی کشور، گفت: این آمار از سوی دبیر انجمن قطعه سازان خودرو اعلام شده و برای تمامی کوششگران حوزه صنعت خبری مسرت بخش است که حتماً باید در سایر بخش ها نیز شاهد ظهور و بروز این اتفاق خجسته باشیم و نباید فراموش کنیم که این موارد در کنترل بعد روانی تحریم ها از اهمیت بسزایی برخوردارند.

عملکرد ستاد تنظیم بازار کشور

وزیر صنعت در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه، درباره گزارش ارائه شده از اقدامات ستاد تنظیم بازار کشور و تحلیل شرایط بازار در 9 ماهه امسال، گفت: ستاد تنظیم بازار کشور در یک سال گذشته عملکرد خوبی داشته و این عملکرد بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین کاملاً قابل توجه بوده که مورد تأیید بخش های مختلف کشور نیز است.

رحمانی اعلام نمود: در ایام خاتمهی سال و ماه مبارک رمضان که پیش روی واقع شده است، کنترل دقیق فرآیندهای فراوری، تأمین و همچنین بخش توزیع، باید در دستور کار ویژه قرار گیرد و با تشریح اصولی اقدامات مناسب انجام گرفته، بیش از پیش حمایت و مشارکت عمومی را در اجرای سیاست های تنظیمی بازار جلب نماییم.

او توضیح داد: بعضی اقدامات اجرا شده طی این مدت در سطح وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله در همین بخش بازرگانی مصداق کار جهادی است، چراکه در این مدت، بازار به خوبی کنترل شده و همکاری با اصناف در بهترین شرایط ممکن شکل گرفته است.

به گفته رحمانی، همه در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت تکلیف دارند به عنوان خادم مردم، تمام کوشش خود را برای انجام بهینه وظایف به کار ببندیم.

او در خاتمه گفت: مبارزه با هرگونه تخلف و فساد در این وزارتخانه با لحاظ بعضی ضروریات در دستور کار است که از جمله آن ها می توان به تفویض اختیارات، توجه به توان بخش خصوصی، کاهش فرآیندها اشاره نمود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "ظرفیت بخش خصوصی در کاهش آثار تحریم ها معین کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت بخش خصوصی در کاهش آثار تحریم ها معین کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید