رجحانِ روسیه در زمینه تسلیحاتِ فراصوتِ بر آمریکا

به گزارش وبلاگ پنجره، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در مصاحبه ای به عقب ماندگی این کشور در زمینه تسلیحات فراصوت و پیشی دریافت روسیه در این زمینه اذعان کرد.

رجحانِ روسیه در زمینه تسلیحاتِ فراصوتِ بر آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پنجره، رابرت کارور سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در مصاحبه ای به رجحان ارتش روسیه بر همتای آمریکایی خود در تجهیزات نظامی اذعان کرد و دلیل آن را دستیابی روسیه به فناوری فراوری تسلیحات فراصوت مربوط دانست.

وی که با مجله نیوزویک مصاحبه می کرد، گفت: آمریکا طی سال ها در زمینه بحث های علمی به خصوص فناوری فراصورت پیشرو بود، اما از این فناوری در تسلیحات استفاده نمی کرد، اما هم اکنون زمان آن فرا رسیده که عقب ماندگی در این زمینه جبران گردد.

کارور افزود: استفاده از سلاح فراصوت از مهمترین اولویت های ما به شمار می آید و ما باید تمام کوشش خود را به کار ببندیم که رجحان خود در تمامی عرصه های جنگ را حفظ کنیم.

نیوزویک در ادامه این مصاحبه به انتشار بخشی از سخنان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مراسم اعطای نشان های نظامی به مقامات ارتش روسیه اشاره نمود که گفته بود مسکو میخواهد توانایی دفاعی خود را تقویت بخشیده و رزمایش های خود را با استفاده از تسلیحات نوین از جمله سلاح های فراصوت و دیگر فناوری هایی که کشور های دیگر آن را در اختیار ندارند به پیش ببرد.

بر اساس گزارش ها، آمریکا در حال طراحی و ساخت تسلیحات فراصوت خود می باشد و پنتاگون تابستان گذشته موشک فراصوت AGM-183A خود را آزمایش کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رجحانِ روسیه در زمینه تسلیحاتِ فراصوتِ بر آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رجحانِ روسیه در زمینه تسلیحاتِ فراصوتِ بر آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید