اردوغان: بدون توجه به مفاد آستانه و سوچی نیروهای اسد را هدف قرار خواهیم داد

به گزارش وبلاگ پنجره، رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه تا انتها فوریه نیروهای اسد را از برج های دیده بانی ترکیه در ادلب دور خواهیم کرد، گفت: از امروز بدون توجه به مفاد فرایند آستانه و سوچی، نیروهای اسد را در هر نقطه ای هدف قرار خواهیم داد.

اردوغان: بدون توجه به مفاد آستانه و سوچی نیروهای اسد را هدف قرار خواهیم داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پنجره به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست هفتگی حزب عدالت و توسعه در مجلس ترکیه گفت: در زمینه ادلب اقدامات لازم را فوراً انجام خواهیم داد و منتظر کسی نخواهیم بود. اگر همه چشم های خود را بر رویدادهای ادلب ببندند نیز ترکیه هرگز نسب به آن بی تفاوت نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تا انتها فوریه نیروهای اسد را از برج های دیده بانی ترکیه در ادلب دور خواهیم کرد، گفت: از امروز بدون توجه به مفاد فرایند آستانه و سوچی، نیروهای اسد را در هر نقطه ای هدف قرار خواهیم داد. تا زمانی که سوریه در آرامش نباشد، ترکیه و هیچ کسی در آرامش نخواهد بود.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: در ازای هرگونه آسیبی که به نیروهای ترکیه وارد گردد، بدون توجه به مفاد توافق سوچی، عناصر حکومت اسد را در تمام نقاط هدف قرار می دهیم. از این پس هواپیماهایی که در ادلب محل سکونت غیرنظامیان را هدف قرار می دادند نخواهند توانست به راحتی چنین اقدامی انجام دهند. با صراحت اعلام می کنم، هیچکس نمی تواند در جایی که خون سربازان ترکیه ریخته می گردد در امان باشد.

اردوغان گفت: در مورد خروج نیروهای اسد از منطقه توافق سوچی تا آخر فوریه مصمم هستیم. در این زمینه هر اقدام هوایی و زمینی که لازم باشد انجام خواهیم داد. بدون هیچ تردید و درنگی این کار را انجام خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اردوغان: بدون توجه به مفاد آستانه و سوچی نیروهای اسد را هدف قرار خواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: بدون توجه به مفاد آستانه و سوچی نیروهای اسد را هدف قرار خواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید