گورباچوف: آمریکا با خروج نظامی از افغانستان از شوروی درس بگیرد

به گزارش وبلاگ پنجره، رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی تاکید نمود که آمریکا باید از خروج نظامیان این کشور از افغانستان درس بگیرد.

گورباچوف: آمریکا با خروج نظامی از افغانستان از شوروی درس بگیرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ پنجره، میخائیل گورباچوف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی با اشاره به سفر مخفیانه دونالد ترامپ به افغانستان خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان را بسیار مهم دانست.

گورباچوف به سی ان ان گفت: نیروهای آمریکایی باید خارج شوند، این درس اصلی است که باید از شوروی بگیرند.

وی درباره حضور نظامی آمریکا و افزایش دخالت قدرت های بزرگ در افغانستان گفت: این مثل کبریت است، وقتی روشن گردد آتش گسترده می گردد. وقتی بزرگترین کشورها و کشورهای پیشتاز بیش از گذشته در این درگیری ها دخیل شوند این تهدیدی برای همه کشورها خواهد بود.

چندی پیش نیز وزارت خارجه روسیه خروج نیروهای آمریکایی و ناتو را شرطی غیرقابل انکار برای تامین صلح پایدار در افغانستان دانسته بود.

جودیث میلر کارشناس شبکه فاکس نیوز نیز می گوید که طالبان برای سرانجام جنگ عجله ای ندارد و اگر به وسیله مذاکرات به آنچه می خواهد دست یابد به گفت وگوها به آمریکا ادامه خواهد داد و در غیر اینصورت جنگ را ادامه می دهد.

طالبان همیشه خواهان خروج نیروهای خارجی از افغانستان شده و به آمریکا نیز هشدار داده تا از سرنوشت شوروی عبرت بگیرد زیرا استراتژی زور در افغانستان نتیجه نمی دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گورباچوف: آمریکا با خروج نظامی از افغانستان از شوروی درس بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گورباچوف: آمریکا با خروج نظامی از افغانستان از شوروی درس بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید