پلیس پاکستان علیه نواز شریف شکایت کرد

به گزارش وبلاگ پنجره، شکایت از نواز شریف به اتهام شورش و بلوا از سوی پلیس پاکستان درست چند روز مانده به راهپیمایی های اپوزیسیون برای براندازی دولت کنونی در این کشور مطرح شده و حامیانش می گویند که دولت، نواز شریف را بابت انتقاد از ارتش هدف قرار داده است.

پلیس پاکستان علیه نواز شریف شکایت کرد

به نقل از شبکه خبری دویچه وله، پلیس پاکستان علیه نواز شریف، نخست وزیر سابق این کشور و اعضای حزبش مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز شامل مریم نواز، دخترش به اتهام شورش و بلوا شکایت کرده است.

این شکایت درست چند روز مانده به راهپیمایی برنامه ریزی شده اپوزیسیون علیه عمران خان، نخست وزیر کنونی پاکستان تنظیم شده است.

پلیس لاهور شکایت خود را علیه بیش از 40 تن دیگر از مقام ها و رهبران حزب نواز شریف تنظیم کرده و گفته است: نواز شریف یک فرد محکوم است که نهادهای دولتی را بدنام کرده و توده مردم را برای شورش علیه ارتش و دولت از طریق سخنرانی هایش از لندن برانگیخته است.

مقام های پاکستانی، نواز شریف را به توطئه چینی علیه کشور و تلاش برای بدنام کردن پاکستان به عنوان یک کشور سرکش، متهم کرده اند.

این طرح شکایت دو هفته پس از آن مطرح شد که نواز شریف، ارتش پاکستان را مقصر تضعیف دموکراسی در کشور دانست و گفت: امروز، چالش ما علیه آنهایی است که عمران خان را در راس کار قرار دادند و آنهایی که در انتخابات دست بردند تا مردی ناتوان را به قدرت برسانند و کشور را نابود کنند.

به گفته نواز شریف، ارتش پاکستان اکنون در راس امور کشور واقع شده است؛ وی اضافه کرد: واقعا ناراحت کننده است که این دولت موازی بیمار علت اصلی مسائل ماست. منظور ما حضور ارتش پاکستان در راس امور است.

اما عمران خان در گفتگویی با یک کانال تلویزیون محلی، نواز شریف را به بدنام کردن ژنرال های ارتش به نفع هند متهم کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پلیس پاکستان علیه نواز شریف شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس پاکستان علیه نواز شریف شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید