معاون سیاسی حزب ندا: سرا گام ابتدایی برای تحقق دموکراسی و شفافیت است

به گزارش وبلاگ پنجره، معاون سیاسی حزب ندای ایرانیان گفت: نفس و کلیات طرح سرا (ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ رأی ﺳﻨﺠﯽِ اصلاح طلبان) مورد تائید ما است. اجرای این طرح را گام ابتدایی برای تحقق دموکراسی و شفافیت در شورای عالی سیاست گذاری می­دانیم.

معاون سیاسی حزب ندا: سرا گام ابتدایی برای تحقق دموکراسی و شفافیت است

محمدحسین شیخ محمدی در گفت و گو با وبلاگ پنجره، در ارتباط با طرح سرا که توسط شورایعالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان مطرح شده است اظهار کرد: نفس و کلیات طرح سرا (ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ رأی ﺳﻨﺠﯽِ اصلاح طلبان) مورد تائید ما است. ما از هر گامی که به شفاف، دموکرات و پاسخگو شدن شورای عالی منتهی گردد حمایت خواهیم کرد. اجرای طرح سرا را گام ابتدایی برای تحقق دموکراسی و شفافیت در شورای عالی سیاست گذاری می­دانیم.

وی ادامه داد: البته روی جزییات این طرح نقدها و نظرات متعددی داریم که به دوستان طراح و شورای عالی منتقل کرده ایم و در صورت عدم دقت در نهایی کردن جزییات و رفع ایرادات؛ احتمالاً با خروجی مثبتی روبه رو نخواهیم بود. حتی ممکن است خروجی طرح ضعیف تر از شیوه های قبل باشد.

این فعال سیاسی اضافه کرد: یکی از نقدهای جدی ما، نحوه ورود افراد هست، بدنه سازی برای جریان اصلاحات نمی تواند توسط اعضاء شورای عالی و با کنترل صورت بگیرد. تمامی نیروهای احزاب اصلاح طلب، نخبگان سیاسی و اجتماعی ، روزنامه نگاران، فعالین دانشجویی و همه شهروندان معتقد به آرمان های اصلاحات... باید بتوانند در این سامانه حضور داشته باشند. ما مخالف عضویت محدود و گزینشی، تحت کنترل و مدیریت شده با تائید اعضای شورای عالی هستیم. مشکلاتی مثل خرید رأی، رانت های خانوادگی، رفاقتی و باندی ممکن است همچنان وجود داشته باشد که باید اصلاح گردد. تعارض منافع موجود در طرح باید رفع گردد. شاخص های کارآمدی، تخصص، سلامت اقتصادی و اخلاقی باید برای کاندیداها مدنظر قرار گیرد.

معاون سیاسی حزب ندا درباره نقدها مطرح شده در خصوص این طرح نیز گفت: بخشی از نظرات و نگرانی های مخالفین طرح صحیح می باشد؛ ولی معتقدیم این موارد در جزییات قابل اصلاح و بازنگری است. در حال حاظر کلیات این طرح تایید شده است. این طرح نیاز است با همفکری تمامی احزاب مورد بازنگری دقیق قرار گیرد. اگر در جزییات دقت کامل نگردد؛ طرحی که ظاهر دموکراتیک ، شفاف و مردمی دارد؛ خود عامل فساد و تخلف و ناکارآمدی خواهد بود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه تأکید کرد: ما درخواست داریم که فعالین حزبی و سیاسی به جای دامن زده به اختلافات، به اصلاح و تکمیل جزییات طرح کمک کنند، حاصل این طرح نباید افزایش شکاف درونی گروه های اصلاح طلب باشد.

شیخ محمدی در خاتمه گفت: این نکته هم نباید فراموش کنیم بحران در ساختار را نمی توان با روتوش تکنولوژی حل و فصل کرد، نوآوری تکنیکی به معنای جلب بدنه نیست. این احساس نگردد که فعال شدن سامانه سرا به معنی موفقیت جریان اصلاحات خواهد بود و معضلات انتخاباتی جریان اصلاحات را رفع خواهد کرد. نیاز هست اشتباهات گذشته آسیب شناسی شوند. طرح و برنامه کاربردی به مردم ارائه گردد تا اعتماد مردم به لیست ها افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "معاون سیاسی حزب ندا: سرا گام ابتدایی برای تحقق دموکراسی و شفافیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون سیاسی حزب ندا: سرا گام ابتدایی برای تحقق دموکراسی و شفافیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید