دکمه آغاز جنگ جهانی سوم در این کیف است!

به گزارش وبلاگ پنجره، تلویزیون دولتی روسیه برای نخستین بار تصویری از کیف رئیس جمهور این کشور را نشان داد که می تواند شامل دکمه ای باشد که در صورت بروز جنگ سوم جهانی از آن استفاده شود.

دکمه آغاز جنگ جهانی سوم در این کیف است!

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پنجره، به نوشته روزنامه میرر، این تصویر که نخستین بار توسط تلویزیون دولتی زوزدا روسیه پخش شد یک چگت یا کیف هسته ای است که شامل یک کد کلیدی شخصی شده یا یک فلش کارت است و به صورت 24 ساعته و هر روز هفته تحت نظر می باشد.

به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می تواند کد دستوری را به نیرو های موشکی استراتژیک برای استفاده از سلاح اتمی در هر زمانی ارسال کند.

در مجموع سه کیف به اندازه لپ تاپ وجود دارد که به پوتین و دو تن از مقام های عالی رتبه روسیه اجازه می دهد تا حمله اتمی را عملیاتی و اجرایی کنند. این وسیله یکسری عدد در مرکز و چهار دکمه بزرگ در زیر و یک دکمه سفید دارد که گفته می شود دکمه راه اندازی است.

به گفته اتومیک هریتج، همچنین این یک سیستم سه گانه است که به دستور پوتین و دو مقام ارشد دیگر برای انجام یک حمله اتمی نیاز دارد.

این چگت با توپ فوتبال هسته ای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا (کیف اتمی همراه ترامپ) قابل مقایسه است که شامل کد های پرتابی برای تسلیحات اتمی ایالات متحده است.

اما توپ فوتبال اتمی، دکمه پرتاب ندارد و بجای آن دارای کد های فرمانی است که رئیس جمهوری می تواند آن را به پنتاگون ارائه کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دکمه آغاز جنگ جهانی سوم در این کیف است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکمه آغاز جنگ جهانی سوم در این کیف است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید