خبرنگاران فعالیت های آموزشی فرهنگی کرمان آغاز شد

به گزارش وبلاگ پنجره، کرمان - خبرنگاران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: مراکز آموزشی فرهنگی و هنری استان که در سه ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کرده اند.

خبرنگاران فعالیت های آموزشی فرهنگی کرمان آغاز شد

محمدرضا علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ پنجره اضافه نمود: آموزشگاه های هنری باید با رعایت فاصله گذاری و اقدامات مراقبتی و بهداشتی فعالیتهای آموزشی خود را انجام دهند.

وی شرح داد: برنامه ها و فعالیت های جمعی و تجمعات فرهنگی همچنان تعطیل است و در این رابطه ستاد ملی کرونا تصمیم گیرنده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: موزه ها و اماکن فرهنگی و گردشگری استان از روز سه شنبه و بعد از اتمام تعطیلات عید فطر با رعایت پروتکل های بهداشتی برای بازدیدکنندگان بازگشایی شده اند.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا حدود 150 میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و هنر استان کرمان آسیب زده است تاکید کرد: بخش فرهنگی جامعه از آسیب پذیرترین بخش های جامعه است و در جریان بحران کرونا دچار صدمه زیادی شد.

علیزاده اضافه نمود: در راستای جبران خسارت اصناف فرهنگی، اجاره بهای مستاجران ساختمانهای دولتی به مدت سه ماه بخشیده شده است و تسهیلات و معافیتهای بیمه و مالیاتی نیز برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ستاد ویژه ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از اصناف فرهنگی تشکیل شده است که برنامههایی مانند کمک بلا عوض به سینماداران، ارائه تسهیلات از طرف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارشاد در دست ارزیابی و اقدام است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اعلام نمود: جشنواره موسیقی نواحی قرار بود طبق برنامه در خرداد ماه امسال در استان برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری نیست و باید منتظر بمانیم با فراهم شدن شرایط در آینده برای برگزاری این جشنواره تصمیم گیری شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فعالیت های آموزشی فرهنگی کرمان آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فعالیت های آموزشی فرهنگی کرمان آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید