با کناره گیری بنیان گذاران گوگل، ساندار پیچای مدیر آلفابت شد

به گزارش وبلاگ پنجره، ساعاتی قبل شرکت آلفابت که گوگل زیرمجموعه آن محسوب می شود یک بیانیه خبری منتشر کرد که در آن آمده بنیان گذاران گوگل، لری پیج و سرگی برین، به ترتیب از سمت مدیرعاملی و ریاست هیئت مدیره کناره گیری می کنند و مدیریت این شرکت به طور کامل به مدیرعامل فعلی گوگل یعنی ساندار پیچای واگذار می شود. پیج و برین اعلام کرده اند که به عنوان اعضای هیئت مدیره، سهامدار و بنیان گذار همچنان فعال خواهند ماند اما در هر صورت پست های مدیریتی خود را واگذار می کنند.

با کناره گیری بنیان گذاران گوگل، ساندار پیچای مدیر آلفابت شد

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

این دو نفر در بیانیه خود تاکید کرده اند که این یک زمان طبیعی برای ساده تر کردن ساختار مدیریتی شرکت است. و در ادامه خاطرنشان کرده اند که شرکت آلفابت به خوبی تثبیت شده و حالا برندهای زیرمجموعه آن مانند گوگل به عنوان کمپانی های مستقل به خوبی کار خود را انجام می دهند. در بخش دیگری از این بیانیه آمده: آلفابت و گوگل دیگر به دو مدیرعامل و یک رئیس هیات مدیره نیاز ندارند.

با توجه به اعتماد بنیان گذاران گوگل به مدیرعامل فعلی این شرکت، احتمالا آقای پیچای هم فرمول فعلی این شرکت را کنار نمی اندازد. این یعنی، کمپانی آلفابت همچنان به طور گسترده به تمرکز بر جستجو در وب، سرویس های فضای ابری، اندروید و کروم ادامه خواهد داد و در این میان احتمالا شاهد سرمایه گذاری بر حوزه های جدید خواهیم بود.

در نهایت باید خاطرنشان کنیم که ثروت بنیان گذاران گوگل با لحاظ کردن سهام آن ها در شرکت آلفابت در مجموع به بیش از 100 میلیارد دلار می رسد و هیچکدام از آن ها در بیانیه خود به انجام کارهای بشردوستانه با ثروت انبوه خود اشاره نکرده اند. همین موضوع در شبکه های اجتماعی مورد انتقاد برخی کاربران قرار گرفته است.

منبع: Engadget

منبع: دیجیکالا مگ

به "با کناره گیری بنیان گذاران گوگل، ساندار پیچای مدیر آلفابت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کناره گیری بنیان گذاران گوگل، ساندار پیچای مدیر آلفابت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید