اهتمام جدی بر رعایت مقررات بهداشتی توسط گردشگران در کیش

به گزارش وبلاگ پنجره، نشست هم اندیشی مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و مدیران روابط عمومی های شرکت های هواپیمایی کشور با موضوعیت از سرگیری پروازها به این جزیره برگزار گردید.

اهتمام جدی بر رعایت مقررات بهداشتی توسط گردشگران در کیش

در این جلسه پس ازتبادل اطلاعات، تجربیات وبررسی نحوه انجام پروازها به کیش، بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و اولویت حفظ سلامت مسافران، کیشوندان و رونق مالی تاکید شد.

نشست هماهنگی ایرلاین ها جهت راه اندازی مجدد کلیه پروازها به مقصد کیش با رعایت پروتکل های بهداشتی، در دفتر سازمان منطقه آزاد کیش در تهران با حضور مدیران روابط عمومی ایرلاین ها، سعید پور علی معاون فرهنگی و اجتماعی و سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی رییس سازمان هواپیمایی کشور و سید علیرضا علوی رضوی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش ضمن خوش آمد گویی بر اهمیت این جلسه در مورد شروع پروازها ازشنبه 27 اردیبهشت ماه به جزیره کیش تاکید نمود.

در ادامه مدیر روابط عمومی هواپیمایی کیش ایر گزارشی از اقدامات این هواپیمایی در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی و اقدامات فرهنگی اجرا شده در این ایرلاین ارایه داد. اعتماد سازی برای مسافران در مورد ضدعفونی کابین پرواز، ارایه دستکش، ماسک و پیکسل های فرهنگی برای مسافران، رعایت قاصله اجتماعی در تمام قسمت های عملیات پروازی، تب سنجی کلیه مسافران، تامین امنیت پزشکی پرسنل و گروه کرو و رعایت دستورات سازمان هواپیمایی کشوری و جهانی در این خصوص با انتخاب و تحقق شعار ما مراقبتان هستیم از جمله اقدامات کیش ایر بوده است.

در ادامه این جلسه مدیرعامل هواپیمایی کیش و عضو هیئت مدیره انجمن شرکت های هوایی ایران با اشاره به راه اندازی مجدد پروازهای همه ایر لاین ها از 25 اردیبهشت به جزیره کیش با اشاره به اهمیت این موضوع با توجه به سفید بودن جزیره و نگرانی ها از ورود مسافران و خارج شدن کیش از شرایط سفید، داشتن رویکرد و برنامه فرهنگی را ضروری دانست. فرزانه شرفبافی تاکید نمود ما نیازمند هستیم تصمیم گیری های صحیحی را در حوزه فرهنگ و رسانه داشته باشیم تا ایرلاین ها و مسافران کم ترین آسیب را داشته باشند.

عضو هیئت مدیره انجمن شرکت های هوایی از مدیران روابط عمومی ها خواست در تمام مراحل پرواز در کنار مسافران باشند تا شرایط سفر را به خوبی رصد وبا اطلاعات جامع و کافی نسبت به فعالیت های فرهنگی اقدام نمایند. هم چنین اضافه نمود: ما باید طبق لستاندارد ایکائو تنها از 25 درصد ظرفیت خود تا خاتمه سال 2020 استفاده کنیم، هرچند که برای شرکت ها بسیار زیان دهنده است. مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر در خاتمه از مدیران روابط عمومی خواست موضوع سلامت کیشوندان و سفید بودن این جزیره را بیشتر مورد توجه قرار دهند تا پروازها به صورت روتین ادامه پیدا کند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور در ادامه این جلسه از صدور مجوز پرواز ایرلاین ها اطلاع داد؛ که این تصمیم در ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد پروازها صورت میگیرد و سازمان هواپیمایی کشور در اتخاذ نقشی ندارد. تا کنون در این شرایط تقریبا با کم تر از یک سوم ظرفیت ناوگان هوایی کشور پروازها اجرا شده است و بالای 70 درصد مسافر کاهش پیدا نموده است با این وجود تمام پول بلیط های کنسلی نوروز و بعد از آن را پرداخت کردیم. رضا جعفرزاده اضافه نمود در حال حاضر کلیه پروازها با هدف پشتیبانی اجرا شده و جنبه مالی ندارد، اما باید کوشش کنیم که با رعایت موازین بهداشتی ظرفیت بیشتری از پروازها با حفظ سلامت مسافران و کیشوندان برقرار شود. ما باید پاسخ دقیق، درست، صادقانه و متقن به مردم بدهیم و تمام شیوه نامه ها را رعایت کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ضمن تشریح شرایط کرونا و اقتصاد چهان و ایران اشاره نمود کیش در مرحله گشایش ها است و امروز بسط هایمان به صورت عاقلانه و تدریجی بیشتر از قبض هایمان است. سرپرست معاونت گردشگری سازمان اضافه نمود، خواسته ما در انجام پروازها به کیش کنترل کامل در تمام مراحل پروازی و افزایش کارهای فرهنگی برای افراد جهت رعایت پروتکل های بهداشتی است.

پورعلی توضیح داد ما در جزیره کیش در کوششیم تا قواتین بهداشتی بصورت دقیق رعایت شود تا معیشت و اقتصاد همه مردم به خطر نیافتد و در این راستا از سازمان هواپیمایی کشورنیز یاری می خواهیم.

در خاتمه این نشست مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن استماع نظرات مدیران روابط عمومی ایرلاین ها با تاکید بر این موضوع که جزیره کیش در این ماه ها استانداردهای بهداشتی را افزایش داده و با هم فکری و رعایت قواعد و شیوه نامه ها در مهار و کنترل کرونا پیروز بوده ابراز امیدواری کرد که با گشایش پروازها و نظارت و کنترل همه جانبه این فرایند حفظ شود.

منبع: باشگاه وبلاگ پنجره

منبع: چمدان

به "اهتمام جدی بر رعایت مقررات بهداشتی توسط گردشگران در کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهتمام جدی بر رعایت مقررات بهداشتی توسط گردشگران در کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید