ادامه اعتراض چهره های هنری و رسانه ای به تصویب قانون تبعیض مذهبی در هند

به گزارش وبلاگ پنجره، به دنبال تصویب یک قانون علیه مسلمانان در هند و سرکوب معترضین توسط نظامیان این کشور هنرمندان بالیوود این قانون را ضد انسانی دانستند.

ادامه اعتراض چهره های هنری و رسانه ای به تصویب قانون تبعیض مذهبی در هند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ پنجره به نقل از داون نیوز، اعتراضات به تصویب قانون تبعیض مذهبی در هند همچنان ادامه دارد.

این اعتراضات که با سرکوب گسترده توسط نظامیان هندی همراه شد حداقل 6 کشته و بیش از 100 مجروح در پی داشته و باعث واکنش چهره های مشهور بالیوود نیز شده است.

بازیگران هندی مانند دیا میرزا، فرحان اختر و سوناکشی ضمن واکنش به حمله نظامیان هندی به دانشجویان مسلمان این کشور آن را محکوم کردند.

از سوی دیگر سوشانت سینگ مجری مشهور هندی نیز ضمن اعتراض به این اقدام دولت دهلی نو خواهان لغو این قانون شد.

اعتراض سوشانت سینگ با واکنش منفی دولت مودی همراه بود و این مجری از تلویزیون هند اخراج شد.

دیا میرزا در این خصوص گفت: مادرم هندو بود و پدرم مسیحی ولی در دامان پدری رشد کردم که مسلمان بود، نباید علیه مسلمانان طوری رفتار گردد که گویا آنها انسان نیستند.

پریانکا چوپرا دیگر بازیگر هندی بود که به این قانون واکنش نشان داده و تاکید نمود: حمله به مسلمانان معترض نقض آشکار حقوق بشر است و دولت دهلی نو باید مسببین این اقدام رامجازات کند.

از سوی دیگر بعضی رسانه های خارجی مانند نیویورک تایمز ضمن انتشار گزارشی حمله نظامیان هندی به مردم عادی را نقض حقوق بشر دانستند.

لازم به ذکر است طبق قانون جدیدی که توسط دولت هند اجرایی نیز شده است تمام مهاجرین خارجی مقیم در هند به شرط مسلمان نبودن می توانند تابعیت هندی بگیرند.

مسلمانان معتقدند دولت هند در کوشش است تا مسلمانان را به اقلیتی ضعیف تبدیل کند و مانع حضور جدی آنها در عرصه های گوناگون اجتماعی گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه اعتراض چهره های هنری و رسانه ای به تصویب قانون تبعیض مذهبی در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراض چهره های هنری و رسانه ای به تصویب قانون تبعیض مذهبی در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید