هیأت قطری به زودی به ریاض می رود

به گزارش وبلاگ پنجره، برخی منابع خبری از سفر قریب الوقوع یک هیأت رسمی قطری به ریاض خبر دادند.

هیأت قطری به زودی به ریاض می رود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پنجره، برخی منابع خبری گزارش دادند که یک هیأت قطری متشکل از شخصیت های رسمی به زودی به ریاض سفر می کند.

خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر اضافه کرد که یک مسئول اتحادیه عرب نیز به زودی برای شرکت در کنفرانسی در جریان برگزاری مسابقات فوتبال به این کشور سفر می کند.

پیشتر عربستان، امارات و بحرین نیز مشارکت در جام قهرمانی فوتبال قطر را اعلام کردند که کارشناسان آن را نوعی گشایش در بحران به وجود آمده در روابط قطر با این کشورها می دانند.

در همین ارتباط حسین ابیش پژوهشگر مرکز کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در واشنگتن گفت: صلح یک شبه حاصل نمی شود اما ما شاهد سلسله ابتکارات دیپلماتیک جالب توجه از سوی عربستان و متحدان آن برای مشخص راهکارهای برون رفت از منازعات سخت منطقه ای هستیم.

طبق گزارش وبگاه عربی 21، این پژوهشگر در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: آن ها در خصوص سیاست های محاصره قطر، جنگ یمن و نابسامانی روابط با ایران، به بن بست رسیده اند، به نظر می رسد در این شرایط دیپلماسی و آشتی بهترین گزینه به جای استفاده از تاکتیک های خصمانه است.

عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از خرداد 1396 روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده و تمامی گذرگاه های زمینی، هوایی و دریایی را به روی این کشور بسته اند.

از سوی دیگر اندریاس کریگ تحلیلگر و کارشناس امور غرب آسیا می گوید که اقدامات مربوط به آشتی ممکن است موقت باشد چرا که قطری ها هرگز از مسائل اصلی خود چشم پوشی نخواهند کرد.

وی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اضافه کرد: سعودی ها می خواهند همه امور به شرایط پیش از ماه می 2017 بازشود گویی که هیچ اتفاقی نیفتاده است اما این امر شدنی نیست.

این در حالی است که یک مسئول سعودی نیز هفته گذشته به وبلاگ پنجره گفت که ریاض کانال های ارتباطی با انصار الله برقرار کرده و در تلاش برای سرانجام دادن به جنگ یمن است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "هیأت قطری به زودی به ریاض می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیأت قطری به زودی به ریاض می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید