ترامپ و مقام ارشد طالبان تلفنی مصاحبه کردند

به گزارش وبلاگ پنجره به نقل از رویترز، ملا برادر، مقام ارشد طالبان به صورت تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مصاحبه کرد.

ترامپ و مقام ارشد طالبان تلفنی مصاحبه کردند

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان برقراری این تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا را تائید نموده است.

سخنگوی طالبان در عین حال تاکید نموده که جزئیات این گفتگوی تلفنی در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

به تازگی نمایندگان طالبان و آمریکا در دوحه توافق صلح را امضا کردند.

نمایندگان آمریکا و طالبان 18 ماه سرگرم مذاکره برای دست یافتن به توافق صلح بودند که بر اساس آن تمامی نیروهای آمریکایی در خلال 14 ماه آینده افغانستان را ترک خواهند کرد.

توافقنامه روی چهار بخش عمده متمرکز است؛ ضمانت گروه طالبان در عدم استفاده خاک افغانستان علیه امنیت آمریکا و متحدان آن، ارائه جدول زمانی خروج کامل نیروهای آمریکایی و ناتو ظرف 14 ماه آینده، برگزاری مذاکرات بین الافغانی در دهم مارس و بحث روی یک آتش بس همه جانبه در جریان مذاکرات بین الافغانی.

آمریکا متعهد شده که ظرف 135 روز نیروهای خود را به 8600 نفر کاهش دهد و بقیه نیروهای خود را ظرف 9.5 ماه آینده از افغانستان خارج کند.

همچنین گفته شده که آزادی 5 هزار زندانی طالبان از زندان های دولت افغانستان و یک هزار تن از کسانی که در دست طالبان اسیرند تا ده روز آینده در این توافقنامه ذکر شده است.

آمریکا همچنین تعهد نموده که با شروع مذاکرات بین الافغانی عملاً تحریم ها علیه اعضای گروه طالبان را مورد تجدید نظر قرار دهد و تا 27 آگوست 2020 تحریم ها علیه اعضای این گروه برداشته گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ و مقام ارشد طالبان تلفنی مصاحبه کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ و مقام ارشد طالبان تلفنی مصاحبه کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید