اذعان اندیشکده آمریکایی به فرجام تکان دهنده کهنه سربازان این کشور

به گزارش وبلاگ پنجره، خودکشی بیش از 6 هزار کهنه سرباز آمریکایی در سال، آمار تکان دهنده ای از وجود یک بحران عمومی در زمینه سلامت در جامعه آمریکاست.

اذعان اندیشکده آمریکایی به فرجام تکان دهنده کهنه سربازان این کشور

به گزارش، دانیل سامرز، یکی از کهنه سربازان آمریکایی در جنگ عراق تا آخرین لحظات برای مبارزه با خاطرات دهشت انگیز جنگ عراق، افسردگی مأیوس کننده ای که او را زمین گیر کرده بود و نظام بهداشت و سلامتی که او را رها کرده بود تلاش کرد.

او در آخرین نامه به همسرش نوشت: متأسفم که کار به اینجا رسیده. در زندگی چیزهایی هستند که آدم هیچ گاه نمی تواند از آنها خلاص شود.

این سرگذشت یکی از بی شمار کهنه سربازان آمریکایی است که خودکشی خاتمه کار آنها را رقم می زند. وضع ملال آور چنین افرادی و غافل ماندن دستگاه های ذیربط آمریکا از وضع آنها موضوع گزارشی جدید از اندیشکده آمریکایی رند بوده است.

خودکشی، سالانه سرنوشت بیش از 6 هزار کهنه سرباز آمریکایی را رقم می زند؛ این آمار، از وجود یک بحران عمومی در زمینه سلامت در جامعه آمریکا خبر می دهد، در حالی که وزارتخانه ای به نام وزارت امور کهنه سربازان آمریکایی متولی جلوگیری از شیوع و گسترش چنین بحرانی بوده است.

اندیشکده آمریکایی رند در گزارشی در این زمینه نوشته هنوز هم تعداد کهنه سربازان آمریکایی که هر ساله بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند از کل آمار تلفات نظامی آمریکا در جنگ های عراق و افغانستان بیشتر است. اوایل سال 2013 میلادی وزارت امور کهنه سربازان آمریکایی با ارائه آمارهای تکان دهنده مشخص کرد روزانه بین 18 تا 22 نفر از نظامیان در حال خدمت یا کهنه سربازان آمریکایی با خودکشی به زندگی خود خاتمه می دهند. طبق نتایج پژوهش های اجرا شده، حدود 70 درصد از این خودکشی ها با استفاده از اسلحه گرم صورت می گیرند.

این آمارها در حالی است که پژوهش ده ساله اندیشکده رند به یک نتیجه دست یافته و آن اینکه دولت آمریکا می توانست اقدامات بیشتری برای نجات زندگی کهنه سربازان انجام دهد. نتیجه پژوهش این اندیشکده اخیراً در یک جلسه استماع کنگره ارائه شده است.

وزارت امور کهنه سربازان آمریکا در کنار پنتاگون بودجه هنگفتی را طی این سال ها برای افزایش آگاهی عمومی و تلاش در جهت شناسایی بهتر افراد در معرض خطر خودکشی دریافت کرده اند.

اندیشکده رند در علت شناسی این پدیده به بحران در نظام سلامت روانی آمریکا اشاره کرده و نوشته به نظر می رسد راه سریع و آسانی برای برون رفت از آن وجود ندارد.

در میان کهنه سربازان زن، تجاوز جنسی هم یکی از عوامل زمینه ساز خودکشی در میان نظامیان به شمار می رود. آمار خودکشی در میان آن دسته از کهنه سربازان زن در ارتش آمریکا که سنین کمتری داشته اند، به مراتب بیش از دو برابر کسانی بوده که در سنین بالاتر به ارتش آمریکا در جنگ های برون مرزی ملحق شده بودند.

اما راجیو رمچند پژوهشگر سابق رند و عضو فعلی بنیاد پژوهشی باب وودراف در آمریکا در نگاهی کلی تر ریشه های مسئله را در عوامل تنش زای موجود در جامعه آمریکا می بیند. او معتقد است سیاست های مناسبی برای مقابله با این فرهنگ استرس وجود ندارد.

رمچند می گوید: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که به طرز روزافزونی پرتفرقه و پرتنش است. ما به اندازه کافی نحوه کاستن از عوامل استرس زایی که می توانند فرد را به شرایط خودکشی بکشانند را بررسی نکرده ایم.

به نوشته اندیشکده رند، ضرورت پرداختن به مسائلی زا این دست بیش از هر چیز دیگری در آمریکا احساس می شود چرا که نرخ خودکشی در این کشور از سال 1999 میلادی تا کنون دست کم سه برابر شده است؛ فرقی هم میان ایالت ها وجود ندارد و آمارهای اکثر ایالت ها در این زمینه وجود ندارد. حتی به نظر می رسد خودکشی در آمریکا دیگر مسئله ای مربوط به زنان یا مردان، افراد پیر یا جوان و یا نژاد خاصی نیست و تمام این گروه ها را به شکلی یکسان در بر گرفته است به طوری که خودکشی در حال حاضر یکی از 10 علت اصلی مرگ و میر در آمریکا به شمار می رود.

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اذعان اندیشکده آمریکایی به فرجام تکان دهنده کهنه سربازان این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان اندیشکده آمریکایی به فرجام تکان دهنده کهنه سربازان این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید